Kimdir?

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezunum. Lisans eğitimimin üzerinden geçen yirmi yıldan uzun süreye rağmen halen iletişim sektöründe bulunmaktan gurur ve heyecan duyuyorum.

Heyecan duyuyorum çünkü iletişim sektörü her geçen yıl daha da büyük bir ivmeyle kendini yeniliyor. Daha önce olmayan kanallar, mecralar ve cihazlarla sürekli kendini yenilerken bir takım sabitlerini de her zaman koruyor ve içinde bulunan tüm paydaşları da gelişmeye zorluyor.

14 yılı aşkın süredir kurucu ortağı olduğum Sodamedya çatısı altında yerli yabancı pek çok markaya iletişim çözümleri alanında projeler üretiyorum. Aynı zamanda iletişim ve pazarlama danışmanlığı ve koçluk yapıyorum.

Sodamedya çatısı altında pek çok  girişiminin de içinde olmanın yanı sıra son yıllarda Kipitap Yayınevi çatısı altında çocuk kitapları yayımladım. 2000’li yılların başında daha yazdığımız “şey”e bir isim konmamışken Türkçe “blog” yayıncılığına başladım. Pek çok blogum oldu. Halen Babaolmak.com isimli blogumda arada sırada yazıyorum.

İletişim ve danışmanlık alanından çalışırken kişisel bir gelişim fırsatı olarak aldığım Gestalt Koçluk Eğitimi ile birlikte “koçluk” alanında daha daha bilinçli ve yoğun bir mesai harcamaya başladım. Kendini geliştirmek malum uçsuz bucaksız okyanusta yüzmeye benziyor. Durmadan yüzmeye devam ediyorum.

İletişim, pazarlama, girişimcilik, kariyer, kişisel gelişim alanlarında gerek kişisel gerek kurumsal danışmanlık ve koçluk yapıyorum; “Baba Olmak” tecrübemi koçluk ile harmanlayarak “ayrılmış ebeveyn”lik konusunda da bireyler ve ailelere koçluk & danışmanlık yapmayı sürdürüyorum.

(Bunları böyle kategorize edip yazdığıma bakmayın; koçluğun kategorize etmeyi doğru bulmuyorum. Konu hakkında okumak için lütfen tıklayın.)

İletişim, pazarlama, reklamcılık sektöründe çalışmaya devam ederken hem kurumlara hem de bireylere  koçluk yapıyorum. Kurumsal dünyada koçluk verdiğim firmalar arasında; Nutricia, Eczacıbaşı, Temsa, Merck gibi firmaları sayabilirim.

Aldığım eğitimlerden bazıları:

– Gestalt Koçluk Programı 2017-2018 İstanbul; ICF – Akredite Koçluk Eğitim Programı (ACTP)
Gestalt Coaching Program Istanbul 2017-2018 an ICF – Accredited Coach Training Program (ACTP)

– Derin Demokrasi, Katılımcı Liderlik ve Takım Fasilitasyonu Seviye 1, 2 ve 3; Deep Democracy Turkey (2019-2020)
Deep Democracy – The Lewis Method Levels 1,2,3

Theme by Anders Norén

WhatsApp chat