Kimdir?

Reklam, tanıtım ve pazarlama sektöründe tam hizmet ajansı olarak faaliyet gösteren Soda* İstanbul’un kurucu ortağı olan Özgür Poyrazoğlu halen Soda* çatısı altında pek çok global marka için iletişim ve pazarlama alanına yönelik yaratıcı çözümler üretmeye ve danışmanlık vermeye devam ediyor. Soda*nın 18 yıllık portföyünde; Arçelik, Turkcell, Siemens, Atos, Google, TEB, Sanko, Doğan Grubu, Sütaş, Akbank, Eczacıbaşı, İnnova, Kantar, Türkiye Sigorta gibi markalar bulunuyor.

Pazarlama iletişimi ve reklamcılık alanındaki birikimini girişimcilikle harmanlayan Özgür Poyrazoğlu ICF akredite Gestalt Koçluk Programını tamamlayarak Gestalt Koçu sıfatını kazandı, Derin Demokrasi, LEGO® SERIOUS PLAY®, ORSCC, Positive Intelligence, Points of You, Gestalt Uygulayıcılığı ve Lider Koçluğunda Ustalık eğitimlerine katılarak takım koçluğu ve fasilitasyon alanlarında kendini geliştiren Özgür; liderlerle ve takımlarla; iletişim becerileri yüksek, yaratıcı, girişimci bireyler ve ekipler yetiştirilmesi konularında; kişilerin ve takımların farkındalıkları için çalışıyor. Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesi ve PCC sertifikasyonu sahibi.

2020 yılından beri kurucu ortaklarından biri olduğu Paramita Partners çatısı altında bireysel ve kurumsal koçluk çalışmalarına, takım fasilitasyonlarına ve liderlik eğitimlerine devam ediyor. Nutricia, Danone, Temsa, Eczacıbaşı Vitra, Merck, Cisco, Abdi İbrahim, Farmavita, Hapimag, Cigna, Cofle, Nobel Automotive gibi kurumların yöneticilerine koçluk yapan Özgür Poyrazoğlu LEGO® SERIOUS PLAY® yöntemiyle de takım çalışmaları tasarlıyor ve yönetiyor.

Özgür; Istanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki Lisans eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Reklamcılık Yüksek Lisansı yaptı, “Elektronik Reklamcılıkta Yeni Uygulamalar” konulu tezini tamamlamadı. 2005 – 2007 yılları arasında Istanbul Ticaret Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını ve “Türk İnternet Şirketlerinin Örgüt Kültürlerinin Özellikleri Üzerine Bir Araştırma” konulu projesini tamamlayarak MBA derecesini aldı. Son olarak Anadolu Üniversitesi’nde fotoğrafçılık üzerine lisans eğitimini tamamladı.

Yirmi beş yıla yakın süredir internet teknolojileri, tanıtım pazarlama ve girişim dünyasında çalışan Özgür; yeni ürünler, yayınlar ve yaratıcı ekipler yönettiği kariyerinde pek çok yeni girişimin içinde oldu. Sinema.com, Tedarik.com, Hayhuy.com, Kipitap Yayınevi bunlardan bazıları. İlk Türkçe blog yazarlarından. Klaket.com ve Babaolmak.com bilinen bloglarından bazıları. Halen Medium’da blog yazılarına devam ediyor.

2005 yılında Uluslararası Proje Yöneticiliği sertifikasını ve PMP ünvanını alan Özgür Poyrazoğlu, 2006 yılında üye olduğu İstanbul Proje Yönetim Derneği’nin çalışmalarında etkin rol alarak 2007 yılında IPYD Yönetim Kurulu’na girerek uzun bir dönem sektörün önde gelen yöneticileriyle birlikte görev aldı. ICF Global, ICF Türkiye, İstanbul Proje Yönetimi Derneği – İPYD ve Montessori Derneği üyesi.

Fotoğraf çekiyor; karavanla seyahat etmeyi seviyor. 2007 ve 2014 doğumlu iki çocuk babası olan Özgür Poyrazoğlu Türkçe ve İngilizce koçluk yapıyor.

Güncelleme: Ocak 2024

WhatsApp chat